Masivní dřevo

Masivní dřevo, nejstarší a stále nejlepší řešení výroby nábytku. Masivní dřevo má pro výrobu skvělé parametry. Dá se snadno opracovat, má dostatečnou pevnost a trvanlivost, je krásné na pohled, široké varianty své finální úpravy/ lakováním, mořením,voskováním, olejováním/ a také v neposlední řadě je dřevo ekologické, přírodní a krásně voní. Nábytek z masivu může být klasický tzv. selský - na chalupu či venkovské stavení, nebo i v moderním designu, až po umělecké kusy s použitím různých dekorativních vyřezávaných prvků a ozdob.

Nábytek se vyrábí z různých typů dřeva, od smrknového, borovicového, přes tvrdé dřevo akát, jasan, buk, dub, až po tropické dřeviny s velkou hustotou, které je vhodné jako koupelnový nábytek či nábytek na terasu, kterému nevadí vlhkost.

Dřevěný nábytek je také výrazně dražší na výrobu v důsledku použitých technologií jeho zpracování a materiálu (jen orientačně např. kubík aušeného bukového dřeva stojí až 30 000,- kč a dubového až 40 000,- kč, některé tropické dřeviny jsou o hodně dražší.). Proto je také cena dřevěného nábytku jiná, než u nábytku z dřevotřísky. Výrobci dokáží  snížit cenu masivního nábytku tak, že korpusy, případně police jsou z dýhované nábytkové desky, která je potažena cca. 1 mm silnou přírodní dýhou ve stejné barvě a materiálu jako ostatní části nábytku.

Načítám, prosím vydržte...